Studio PowerSlim – sauna na podczerwień

proslim
Sauna na promienie podczerwone to sauna bez pary, gorącego powietrza i związanymi z tym trudnościami w oddychaniu. Promienie czerwone to po prostu promieniowanie cieplne, które penetruje skórę do głębokości ponad czterech centymetrów i jest z łatwością wchłaniane przez ciało. Energia cieplna powstała przy udziale promieni podczerwonych nie ma nic wspólnego ze szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym czy atomowym.

Podczerwień to podstawa rehabilitacji . Temperatura pracy sauny na podczerwień to 65st. zdecydowanie mniej niż w tradycyjnej saunie fińskiej. Jest przez to dużo bezpieczniejsza dla dzieci oraz osób mających problemy z sercem i nadciśnieniem. Czas trwania sesji to 30 min. W kabinie infrared wraz z rozgrzewaniem się ciała powiększa się nie tylko pojemność serca, ale i wzrasta tętno. Jest to więc sposób osiągnięcia rezultatu, który można uzyskać dzięki ćwiczeniom fizycznym korzystnym dla układu krążenia. Podczas seansu, kiedy działaniu promieni podczerwonych poddane jest ciało, przepływ krwi na minutę może wzrosnąć nawet dwukrotnie.
Sauna ponadto powoduje intensywne pocenie się co w konsekwencji prowadzi do utraty od 900 do 2500 kcal w trakcie 30 min sesji. Podsumowując powyższe dane informujemy, iż sauna odgrywa ważną rolę w pracy układu sercowo-naczyniowego i utracie wagi, nie poprzez utratę wypoconego płynu, ale przez spalanie kalorii.
Promienie podczerwone są również stosowane na szeroka skalę dla celów medycznych, jako środek relaksacyjny i anty stresowy. Całe napięcie i stres mogą rozpłynąć się w delikatnym cieple już w trakcie jednej sesji. Sauna ponadto może być pomocna w uzyskaniu zdrowej opalenizny. Sauny na podczerwień oczyszczają skórę i tkanki podskórne ze zbędnych toksyn, czego efektem jest jędrna, czysta, zdrowa skóra. Idea piękna płynącego z wnętrza jest tu jak najbardziej na miejscu, gdyż to właśnie nowa, zdrowa skóra zastępuje starą, złuszczającą się i zatrutą toksynami. Regularne wizyty w takiej saunie mają także pozytywny wpływ na zmniejszenie cellulitisu.
Cellulit to podobna do żelu substancja, składająca się z tłuszczu, wody i zbędnych resztek, lokalizująca się w fałdach pod skórą. Sauna na podczerwień, powodując intensywne pocenie się, pozwala na pozbycie się części tych niechcianych substancji z organizmu.
Ponadto saunę stosujemy w miejscowym leczeniu m.in. bólów mięśniowych, kontuzji, zwichnięć, chorób stawowych i zaburzeń krążenia w obrębie skóry.

W naszych studiach polecana jest szczególnie dla osób ćwiczących . Rewelacyjne efekty odchudzające osiągamy łącząc saunę z Vacu Line,Vibra Line czy też z rollmasażem.

Głębokie ciepło podczerwieni stosowane jest z dużym sukcesem na całym świecie w chorobach przewlekłych i różnego rodzaju urazach. Najważniejsze zalety oddziaływania kabiny na podczerwień to:

Samopoczucie i organizm:
– działa jako środek antystresowy i relaksacyjny
– reguluje pracę autonomicznego układu nerwowego
– zaburzenia snu
– usuwa szkodliwe toksyny i metale ciężkie
– hartuje i zwiększa siły obronne organizmu
Skóra:
– skóra bardziej jędrna i zdrowa
– pobudza gruczoły potowe oraz warstwę rozrodczą naskórka
– oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i martwych tkanek
– usuwa szorstką skórę, przywraca jej miękkość i delikatność
– polepsza i wzmacnia strukturę skóry- oczyszcza skórę ze złuszczającego się nabłonka
– rany oparzeniowe i skaleczenia (przyspiesza gojenie)
– cellulitis
– poprawia ukrwienie skóry
– łagodzi zaburzenia krążenia w obrębie skóry
– łuszczyca
– egzema
– trądzik
Układ krążenia i serce:
– ćwiczy serce i układ krążenia
– lepsze krążenie krwi
– reguluje ciśnienie
– naczyniowe nadciśnienie
– poprawia ukrwienie błony śluzowej oraz dróg oddechowych
Mięśnie, stawy, kości:
– łagodzi bóle mięśniowe
– dyskopatia
– skurcze i napięcia mięśni,
– nadwerężenie mięśni
– zbyt intensywne ćwiczenia fizyczne
– bóle lędźwiowe
– bóle korzonkowe
– zwiększa rozciągliwość tkanki łącznej
– rozciąga tkanki zgrubiałe lub zrośnięte
– artretyzm
– reumatyzm
– choroba zwyrodnienia stawów
– bóle stawów
– zwichnięcia
– złamania (przyspiesza zrastanie kości)
Inne:
– zaburzenia przemiany materii
– cukrzyca
– choroby kobiece
– nieżyt oskrzeli
– zapalenie zatok
– nieżyt żołądka
– otyłość
– choroby uszu
– spadek wagi
– spala kalorie
– syndromy menopauzy
– infekcje dróg oddechowych

Dla osób starszych:
Głębokie ciepło podczerwieni daje skuteczną pomoc i wsparcie w profilaktyce i przy łagodzeniu licznych problemów zdrowotnych. Czyni ono organizm odporniejszym na zmiany termiczne, wspomaga ukrwienie i cyrkulację krążenia, pomaga m.in. w dolegliwościach reumatycznych, artretyzmie, bólach stawów, pleców i mięśni. U osób o niskim ciśnieniu stosowanie głębokiego ciepła podczerwieni pobudza i poprawia samopoczucie. Saunę fizjologiczną można stosować do późnego wieku.

Dla dzieci:
Sauna jest pomocna przy leczeniu lekkich przeziębień oraz dla wzmocnienia obronnego systemu organizmu dziecka. U małych dzieci kąpiele termiczne należy stosować szczególnie ostrożnie, najlepiej w porozumieniu z lekarzem.                                                                                                                      

CHROMOTERAPIA
Terapia kolorami jest uzupełnieniem leczenia. Kolor wpływa nie tylko na zmysł wzroku, ale także na zdrowie i dobre samopoczucie. Barwy wpływają na nastrój, pomagają zlikwidować stres i napięcie oraz są pomocne w leczeniu wielu chorób  m.in. kręgosłupa, krążenia, przewodu pokarmowego, nerek, depresji, dolegliwości kobiecych, nerwicy, bezsenności, moczeniu nocnym.

Obecnie wiele klinik na świecie wykorzystuje energetyczne właściwości barw w leczeniu.

Wśród miłośników kąpieli saunowych coraz częściej spotyka się sympatyków chromoterapii  łączących seans w podczerwieni z terapią kolorem.                                        

MUZYKOTERAPIA

Sauna na podczerwień  jest wyposażona w specjalny głośnik stereofoniczny.

Lecznicze właściwości muzyki znane są już od dawna. Najstarszy zapis o jej pozytywnym wpływie pochodzi sprzed trzech tysięcy lat.

Należy pamiętać, że MUZYKOTERAPIA:
– jest dziedziną nauki, ponieważ swoje podstawy opiera na zastosowaniu: psychologii, psychoterapii, rehabilitacji i pedagogiki specjalnej;
– nie jest metodą niekonwencjonalną, lecz została uznana przez Światową Organizacje Zdrowia jako metoda rehabilitacji;
– nie zajmuje się tylko i wyłącznie relaksacją, lecz relaksacja jest jedna z kilkunastu technik muzykoterapii;

Prawdziwy rozkwit muzyki jako formy terapii nastąpił w XX wieku, kiedy to badania w dziedzinie psychologii eksperymentalnej i psychiatrii wykazały wielki walor muzycznych kuracji. Stwierdzono, że muzyka oddziałuje głównie na sferę osobowości człowieka oraz ,że może zmieniać stan aktywności systemu nerwowego i wywołać określone zmiany w czynnościach całego organizmu.

Cennik:
30 zł/30 min.

 

facebook